Loading color scheme

O jazyku

Španělsky snadno a rychle
 

Španělština (někdy označovaná i jako kastilština) patří mezi nejrozšířenější světové jazyky. Řadí se mezi románské jazyky (jazyky, které se vyvinuly z latiny), společně například s italštinou, portugalštinou, ale třeba i rumunštinou.

Španělština je druhým jazykem na světě (po mandarínské čínštině) podle počtu lidí, kteří ji mají jako mateřský jazyk - počet rodilých mluvčích je asi 416 miliónů.

Španělština je úředním jazykem ve Španělsku, ve většině států Jižní a Střední Ameriky a v Rovníkové Guineji. Velmi rozšířený je tento jazyk také ve Spojených státech, na Filipínách a v mnoha dalších zemích světa.

Španělština je jedním ze šesti oficiálních jazyků OSN, dále je oficiálním jazykem v mnoha důležitých mezinárodních politických, ekonomických a sportovních organizacích, jako např. Evropská unie, Africká unie, Organizace amerických států, Mezinárodní olympijský výbor, FIFA a další.

Pro studenty španělštiny, kteří již umí mluvit anglicky, je dobrou zprávou to, že asi 40% španělských slov je podobných s angličtinou.